YENİGÜN TEKNİK
    Tel:  +90 312 261 35 95  

GSM
+90 553 967 33 59

    • -YENİGÜN TEKNİK-
    • KOMBİ TAMİR ONARIM
Hizmet Verilen Bölgeler

Temiz Su

Temiz Su, Modern Yaşamın Temel İhtiyacı Oldu

Dünyamız, yaşadığımız bu gezegenin dörtte üçü suyla kaplı. Bu kadar büyük hacimde bir suyun içinde yaşayan insanlar acaba neden kaliteli su bulmakta güçlük çekiyor hiç düşündünüz mü? Çevre kirliliği, insanoğlunun çevreye verdiği zararları burada uzun uzun anlatmaya gerek yok. Burada işimizin gereği olarak temizlik özelliklerini kaybetmemiş suyu elde etmek kadar, bina içlerine sevk edilmesi ve bunu yaparken hijyen ve temizliğinin nasıl korunabileceği konularından bahsetmek istiyoruz.

Kentlere yönelik olarak yaşanan hızlı göçlerin, şehirlerin temiz su rezervlerine olumsuz katkı yaptıkları bir gerçek, Artan nüfus oranında yapılaşma olamadığı için, kente göçenler, sağlıksız yaşam şartlarını su kaynaklarının olduğu noktalarda oluşturmaları nedeniyle, şehir şebeke sularının temizliği konusunda ciddi endişeler yaşanmaya başladı. Oluşturulan yağmur ve kar sularının toplandığı havzalar aslında modern yaşamın gereği olan konutlar için önemli bir ipucu olarak algılanmasıyla birlikte, binalarda, boyutları ufak da olsa temiz suyun toplandığı, dinlendirildiği hatta arıtıldığı depolar oluşturulmaya başlandı.

Genel olarak bakıldığında bir depoya sahip olmak, işin asla tamamlandığı anlamına gelmez. Aksine doğa için ufak olsa da, bir bina için büyük sayılabilecek bu temiz su kütlesini hanelere sağlıklı bir şekilde yönlendirmek ciddi bir profesyonellik gerektirir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, konutlara ulaştırılan suyun musluktan akması ile işlerinin bittiğini düşünenler büyük bir yanılgı içerisinde olacaklar. Çünkü suyun bina içinde dolaştırıldığı tesisatlar bir bedende yer alan damarlar gibidir. Her hangi bir damarda tıkanıklık, kirlenme, nasıl ki insanı yatağa düşürürse, tesisatta oluşabilecek korozyon, aşınma, sızıntı, binayı kısa sürede kullanılamaz hale getirebilir.

Biz Yenigün Teknik olarak, size ve yapınıza en uygun çözümü bulmak için hem ekonomik, hem de kalıcı uygulamalarımızla proje bazlı destek veriyoruz.


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret78145
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası