YENİGÜN TEKNİK
    Tel:  +90 312 261 35 95  

GSM
+90 553 967 33 59

    • -YENİGÜN TEKNİK-
    • KOMBİ TAMİR ONARIM
Hizmet Verilen Bölgeler

VRF Klima Sistemleri

VRF Klima Sistemleri Hakkında Ne Biliyorsunuz?
VRF Klima Sistemleri

Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelen İngilizce kelimelerin baş harflerinden oluşan VRF, tek bir dış ünite kullanılmasına rağmen, birden fazla iç ünitenin kullanımına olanak veren yeni teknoloji bir klima sistemi.

VRF klima sistemleri sayesinde, bir binada bulunan farklı büyüklükteki odaların birbirinden bağımsız olarak iklimlendirilmesi mümkün. Bu klima grubunun kendine has özellikleri arasında, değişkenlik gösteren gaz debisi nedeniyle, enerji tasarrufunun her an kendini hissettirmesi ilk sırada.

Çok katlı bir iş hanından tutun, çok odalı bir villaya kadar pek çok segmentteki binada rahatlıkla kullanılabilen bu klima sistemi, çevreye duyarlı özellikleri ile de tercih ediliyor. Diğer klima türlerinde görmemiz mümkün olmayan, aynı anda hem ısıtma, hem de soğutma, Heat Recovery VRF teknolojisi sayesinde VRF klima sistemleri ile yapılabiliyor.

Sistemin işleyiş prensibi; gelişmiş bir kontrol ve akış denetimine olanak sağlayan “akış denetim” ünitelerinin doğru konumlandırılması sonucunda, sisteme gerektiği kadar soğutucu akışkanın transfer edilerek, doğru zamanda, ihtiyaç duyulan noktada ısıtma veya soğutma yapabilmesi olarak açıklanabilir.

Diğer klima türleri ile kıyaslandığında, onlardan daha ileri bir kontrol sistemine sahip olan klimanın, konusunda uzman kişilerce montajının yapılması, iyi bir sonuca ulaşmak için şarttır.

VRF sistemlerinin, daha önce bahsetmiş olduğumuz Heat Recovery türünün haricinde, bir de Heat Pump türü olmak üzere iki farklı çeşidi var. Aralarındaki tek fark; Heat Pump klimalar diğerlerinde olduğu gibi ısıtma ve soğutmayı aynı anda yapamaz. Dolayısıyla iki model klima arasında ihtiyaca uygun tercihi yapmak çok önemli bir hal alıyor. Bu tercihinizde, Yenigün Teknik olarak, uzman kadromuz ve farklı modellerimizle hizmetinizdeyiz. Size ve bütçenize en uygun seçenekleri yakından görmek, irtibat numaralarımız aracılığı ile bize ulaşmak için yapacağınız tek iş bize ulaşmak. Geri kalanı, sizin için en doğru çözümlerle uzman ekibimizin yapacağından emin olun.


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret78145
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası