YENİGÜN TEKNİK
    Tel:  +90 312 261 35 95  

GSM
+90 553 967 33 59

    • -YENİGÜN TEKNİK-
    • KOMBİ TAMİR ONARIM
Hizmet Verilen Bölgeler

Doğalgaz


Doğalgaz Kaynaklarını Verimli Kullanalım

Doğalgaz, dünyamızı saran yer kabuğunun alt katmanlarında biriken ve sondaj yöntemiyle açığa çıkarılarak depolanan, borular aracılığı ile bir yerden bir yere sevk edilerek kullanılan fosil yakıtlardandır. Bu gaz, petrol bileşenleri ile aynı hidrokarbon bileşiklerine sahiptir. Yanıcı, parlayıcı etkisi sebebiyle evlerde ocak tesisatlarında, ısınma ihtiyacını gidermek üzere kalorifer tesisatlarında kullanılır.

Eski zamanlarda petrol kuyularını işletenlerin, bu gazı atık ve işe yaramaz olarak değerlendirmeleri sonucu uzun yıllar yakılarak yok edilme yoluna gidilmiştir. Son yıllarda küresel ısınma ve çevre kirliliği gibi faktörlerin insan hayatında önemli hale gelmesi ile aranılan temiz yakıt olarak “keşfedilmesi” ile birlikte, günlük kullanımla evlere, üretim ve sanayi alanında kullanım ile fabrikalara girmiştir. Günümüzde ise değerli ve stratejik bir enerji kaynağı olarak görülen doğalgaz, kullanıcılar tarafından ne kadar verimli kullanılırsa ülkeye o kadar döviz kazandırır. İsraf edilenin basit bir gaz değil, ülke ekonomisi olduğu bilinmelidir.

Gazı verimli kullanmak, elbette toplum bilinciyle doğru orantılıdır. Ancak bunun bir başka boyutu da, kaliteli bir tesisat oluşturabilmekten geçer. Unutmamalıdır ki; renksiz, kokusuz, zehirsiz ve havadan hafif bu gazın geçeceği tesisatın işin ehli uzman kişilerce yapılmaması halinde ortaya çok üzücü durumlar çıkar.

Gaz kokusu olmaması, güvenlik açığı olarak görüldüğü için, özel olarak kokulandırılıp şebekeye verilen gaz, evlerde sağlıklı bir tesisat ile yıllarca ve güvenle kullanılır. İyi bir tesisat, sadece borulardan ibaret değildir. Tesisatın olmazsa olmazları arasında havalandırma tertibatları ve menfezler de bulunmaktadır. 

Daha detaylı bilgi ve çözüm önerilerimiz için bize ulaşabilirsiniz. Size her konuda destek vermeyi firma prensibimiz olarak görüyoruz. Yenigün Teknik olarak, biliyoruz ki, mutlu hayat paydaşlarımız ne kadar çoğalırsa, ülkemizin huzur ve güveni o kadar artacaktır.


Ankara kat kalorifer tesisatı, kalorifer peteği radyatör montajı, kalorifer doğalgaz tesisatı, Ankara yerden ısıtma kat kaloriferi tesisatı

Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret78143
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası