YENİGÜN TEKNİK
    Tel:  +90 312 261 35 95  

GSM
+90 553 967 33 59

    • -YENİGÜN TEKNİK-
    • KOMBİ TAMİR ONARIM
Hizmet Verilen Bölgeler

Pis Su

Pis Su Ortamdan Nasıl Uzaklaştırılmalı?

Bir su nasıl ve neden pislenir? Aslında konuyu detayları ile açıklamadan önce bu sorunun cevabını vermek daha doğru olacaktır. Bir suyun kirlenmesi için öncelikle insan sağlığına uygun olmayan katı, sıvı ve gaz maddelerin suyun içinde bulunması gerekir. Yani bu tanımdan da anladığımız gibi, berrak görüntülü bir su aslında insan sağlığına uygun su kavramına uymayabilir. Evlerimizde kullandığımız suyun kirlenmesi ise pek çok etkene bağlı olarak değişiklikler gösterir.

Evlerimizde gün içerisinde, kişisel bakımdan ev temizliğine, çamaşırdan bulaşığa ve daha akla gelmeyen pek çok işte su kullanırız. Suyu temizlikte bu kadar sık kullanma nedenimiz ise, suyun diğer sabun ve kimyasal malzemelerle bünyesine çektiği kiri tutması ve bulunduğu ortamdan, kendisiyle beraber gidere gönderebilmesi olarak açıklanabilir. Hal böyle olunca, temizlikte kullandığımız su kirlendiğinde bu suyu, en süratli şekilde hanenin hatta binanın dışına çıkartmak büyük bir önem taşır.

Pis su, ağır metaller, kimyasallar hatta insan bedeninin attığı organik maddeler sebebiyle son derece aşındırıcı ve yıpratıcı özellikler gösterebilir. Bu nedenle evlerin lavabo ve gider noktalarından başlamak üzere, tüm apartmanın atık su tesisatı büyük önem isteyen bir işçilik ve hassas bir uygulama gerektirir.

İyi bir pis su tesisatı, sızdırmazlık başta olmak üzere bazı özellikler taşımalıdır. Bu özellikleri kısaca hatırlatmak gerekirse;

               ● Gidere taşınan atkıların oluşturduğu koku ve çıkan gazların bina içerisine sızmalarını önleyebilmeli,

               ● Gider tesisatlarında içeriden dışarı olduğu kadar, dışarıdan da boru içerisine sızmaya yol açabilecek şekilde aralıklı eklemeler bulunmamalı,

               ● Kullanılan borular, bina oturmaları, sarsıntı gibi etkenlerle kolay kırılamayacak yapıda olmalıdır.

 Binaların uzun yıllar sağlıkla hizmet verebilmesi için, tesisat konusunda işin uzmanı ekiplerle çalışmak, güçlü referanslara sahip kuruluşlardan destek almak her zaman avantaj olacaktır.


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret78142
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası