YENİGÜN TEKNİK
    Tel:  +90 312 261 35 95  

GSM
+90 553 967 33 59

    • -YENİGÜN TEKNİK-
    • KOMBİ TAMİR ONARIM
Hizmet Verilen Bölgeler

Yoğuşmalı Kombi

Yoğuşmalı Kombi

Yoğuşmalı kombiler, sistem içerisinde su ısıtıldığı zaman elde edilen ısı transferiyle yoğunlaşması gerçekleştirilip tekrar yakılması işlevine denir. Özellikle Avrupa ve Amerika´da eski tip kombiler 80´li yılların başlarında yoğuşmalı kombi sisteminin ortaya çıkmasıyla ortadan kaldırılmış durumdadır. Buna sebep olan şey daha verimli olmakla birlikte yakıt tasarrufunda önemli ölçüde verimlilik sağlamasıdır. Ülkemizde de son yıllarda yoğun bir şekilde sipariş edilen bu kombinin pazar miktarı yükselmekte olup, kullanıcılar için kayda değer yararlar sağlamaktadır. Tabi ki, bunun en büyük yararı yoğuşmalı kombi ile birlikte eskisine nazaran faturalardaki olumlu yansımalar oluyor.

Yoğuşmalı Kombi İle Daha Az Yakıt Harcayın

Bu kombi türü, sıvı suya giden su buharının yoğunlaşmasıyla oluşan atık gazlardan ek ısı ayıklar. Bu sayede verimlilik tipik bir artış göstererek % 95 kadar artar. Yoğunlaşma süreci verimliliğinin kazana geri dönen suyun sıcaklığına bağlı olarak değişmekle birlikte, diğer kombi türlerine göre her zaman verimli bir çalışma gösterir.

Yoğuşmalı kombi, yakıttan daha kullanışlı ısı almak anlamına gelir ki, bu tipte olmayan kombilerde en az %25 daha verimli olur. Yapılan araştırmalara göre, yoğuşmalı kombiler ayrıca yakıt tasarrufunda önemli ölçüde verimlilik sağlıyor. Böylelikle bu durum kullanıcıların faturalarına da yansımaktadır.

Diğer tip kombilere göre yoğuşmalı kombi, doğalgazın ısı değerine göre çalışmaktadır. Normal kombiler 1 metre küp doğalgazdan 920 kcal enerji sağlar. Fakat yoğuşmalı kombi aynı değerdeki doğalgazdan yaklaşık 9000 kcal gibi daha fazla enerji üretir. Sistem, bu biriken enerjiyi de oluşan atık gazı yoğunlaştırmasıyla ortaya çıkarır.

Firmamızdan yapacağınız Yoğuşmalı kombi siparişi ile doğalgazı çok daha verimli kullanıp hem faturalara yansıyan kabarık listeden kurtulur, hem de çevresel katkı sağlayabilirsiniz.
Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret77964
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası