YENİGÜN TEKNİK
    Tel:  +90 312 261 35 95  

GSM
+90 553 967 33 59

    • -YENİGÜN TEKNİK-
    • KOMBİ TAMİR ONARIM
Hizmet Verilen Bölgeler

Salon Tipi Klimalar

Salon Tipi Klimalar, Geniş Alanların Tercihi
 Salon Tipi Klimalar

Bir klima arayışındaysanız ve kullanacağınız alan 40 metrekarenin üzerindeyse, sizin için salon tipi klimalar arasında tercih yapmak doğru bir adım olacaktır. Bu klima türünü, duvar tipi klimadan ayıran temek unsur, dik konumlu olmasıdır.

İnsan trafiğinin fazla olduğu ortamlarda verimli olarak kullanılan klima, zengin çeşit ve model ile kullanıcıya alternatifler sunar. Bu klimaların en büyük özelliği güçlü fan yapısı ile havayı geniş alana homojen şekilde dağıtabilmesidir. Tercih edilecek tür ve model ise mutlaka bir uzmanın görüşleri alınarak kurulmalıdır.   

Salon tipi klimalar, farklı fiyatlarda ve kalitelerde klimalar bulunduğu göz önüne alınarak seçilmeli. Bu seçimde bazı kıstaslar göz önüne alınmalıdır.

Salonda kullanacağınız klimanın seçiminde yapılacak ilk iş farklı markaların özellikleri karşılaştırılarak hem bütçeye hem de uygulama yapılacak salona uygunluğu tespit edilmelidir. Bu tespitin ardından; mekanın ne kadar soğutulması ya da ısıtılması gerektiğine kadar vermek gerekir.

İş bir modeli beğenip almakla bitmez. Firma satış sonrası servis veriyor mu? Teknik servis kapasiteleri bu işi yapmaya uygun mu? Tüm bu soruların yanıtları, doyurucu bir şekilde alınmalı. Daha sonra, ekonomik kıstaslar çerçevesinde “Inverter” özellikli bir klima tercih edilmeli. Söz konusu klimanın güçlü fanları olduğu akıldan çıkartılmamalı. Güçlü fan çalıştığı zaman ille de çok ses çıkartır mantığı yanlıştır. Seçimlerinizde sessiz çalışan modellere yaklaşmak daha doğru bir adım olacaktır. Tabii tüm bunların yanı sıra verimlilik de tercihinizde önemli rol oynayan bir başlık.

İlk anda size karmaşık gibi gelen bu unsurlar, aslında işin doğasında var. Dolayısıyla tecrübeli ustalardan alacağınız destek tüm bu soruları avantajınız haline getirecektir. Bu nedenle işin uzmanı bir firma ile proje bazında bir anlaşma yapmak sizi pek çok sorundan kurtaracaktır. Sizin için sizin gibi düşünen bir firma arayışındaysanız Yenigün Teknik hemen yanınızda. Arayın gelelim, sıcak yaz günlerinde müşterilerinizi de, dostlarınız da bunaltmayın.


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret78146
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası