YENİGÜN TEKNİK
    Tel:  +90 312 261 35 95  

GSM
+90 553 967 33 59

    • -YENİGÜN TEKNİK-
    • KOMBİ TAMİR ONARIM
Hizmet Verilen Bölgeler

Split Soğutma Sistemleri

 Split Soğutma Sistemleri

Split Soğutma Sistemleri Size Uygun Olabilir

Doğusundan batısına, iklim farklılıklarının neredeyse kentsel bazda değişiklik gösterdiği ülkemizde, klima kullanımı son derece yaygındır. Klimatize edilen ortamın, insan hareketlerine, hatta psikolojik durumuna doğrudan etki ettiği göz önüne alındığında, doğru klima seçiminin önemi de kendiliğinden ortaya çıkar. 

Rahat bir yaşama ve çalışma ortamı için, doğru klima seçimi son derece önemlidir. Bu seçimde kişisel tercihlerin yanı sıra, mekanın hangi tip klimaya uygun olup olmadığının tespiti de gerekliliklerden biridir.

Klima denilince akla ilk olarak soğutma gelse de, aslında bu çok doğru bir bakış açısı değildir. Isınma ihtiyacı için de klima kullanımı son derece yaygındır. Türkiye’de yapıların genel karakteristik özellikleri dikkate alındığında Split soğutma sistemleri daha çok tercih edilir hale geliyor.

Split klima sistemlerinin her geçen gün kendisini biraz daha geliştirmesi sonucunda, filtre sistemlerinden, kullanılan gazın özelliklerine kadar pek çok değişim yaşandı. Özellikle hızla gelişen “Inverter” teknolojisi, enerjiyi ekonomik kullandığı için, yakıt sarfiyatını düşürerek kullanıcısına kazandıran bir hale geldi. Isıtma alanında da kullanıldığını yukarıda hatırlattığımız split klima, günümüzde -15 derecelerde dahi verimli bir ısıtma yapmaktadır. 

Split soğutma sistemleri, genel olarak bakıldığında, mekan içerisinde ısı değişkenliği sağlayan “iç ünite” ve bu ortama destek olan “dış ünite” olmak üzere iki ana bölümden oluşur. Bunun yanında elbette sayısız geçişler, borular ve diğer elektrik aksamı da sisteme destek verir.

İyi bir mekan iklimlendirmesi için, doğru ve kaliteli bir işçilik gerekir. Yenigün teknik olarak, uzman kadromuz ve en kaliteli malzeme ile size uygun çözümler buluyoruz. İsteğinize uygun, en ekonomik çözümlere bizi arayarak ulaşabilirsiniz. Unutmayın, en kaliteli markalar, iyi işçilik ve doğru çözümler için size bir telefon kadar yakınız.


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret78145
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası