YENİGÜN TEKNİK
    Tel:  +90 312 261 35 95  

GSM
+90 553 967 33 59

    • -YENİGÜN TEKNİK-
    • KOMBİ TAMİR ONARIM
Hizmet Verilen Bölgeler

Hava Tesisatı

Hava Tesisatı Sanayide Ayrı Bir Önem Taşır

Hava, İnsan hayatında yiyecek ve su kadar önemli. Hava, bu öneminin yanı sıra, insan hayatını kolaylaştırıcı unsur olarak üretimden, imalata, temizlikten dekorasyona kadar pek çok alanda karşımıza çıkıyor. Örneğin bir koltuk döşeme ustasının kısa sürede gerçekleştirdiği döşeme işinde, havalı zımba tabancası olmasa, harcayacağı zaman ve emeği hiç düşündünüz mü? İşte aslında gözle görünmeyen hava insan hayatında bu kadar önemli bir yere sahip.

Sadece iş hayatında değil, yüksek binaların yangın güvenlik sistemleri içerisinde, bodrum kat ve toprak altında kalan havasız bölmelerde de hava kanallarına ihtiyaç duyarız.

Havayı üretimde kullanabilmek için çeşitli teknikler denenmiş olsa da ilk adım iyi bir hava tesisatı yapabilmekten geçer. Kaliteli bir tesisat için, öncelikle görmediğimiz havayı biriktirebileceğimiz bir depoya sahip olmalıyız. İyi bir deponun olmazsa olmaz özellikleri;

● İçerideki havanın kullanılacağı alan için gerekli olan basınca dayanıklı olmalı,

● Depo, iç yüzey yapısıyla soğutmaya yardımcı olmalı ve yoğuşma tankı gibi görev yapabilmeli,

● İç basıncı tüm yüzeyde aynı olacak homojenlikte tutmalı,

● Ani hava boşaltımı gerektiren durumlar için boşaltma sistemine sahip olmalı.

Bunun yanında bir diğer önemli konu ise, tesisatın doğru planlanması ve bina içine uygulanmasıdır. Örneğin, bir hava tabancasının yakınında bulunacak hava valfi pek çok istenmeyen durumu ortadan kaldırabilecektir. Hiçbir zaman akıldan çıkartmamak gerekir ki, iyi bir tesisat için uzmanlık ve tecrübe çok önemlidir.    

Bilinçsiz yapılan hava tesisatı, maalesef üzücü sonuçlar doğurmakta, ülkemiz ekonomik kaybın yanı sıra nitelikli personel kayıpları da yaşamaktadır. Bu gerçekten yola çıkarak, işletmelerde gerçekleştirilecek basınçlı veya normal hava tesisatlarının mutlaka uzman kişilere yaptırılması gerekir.

Biz bu konuda da Yenigün Teknik olarak, nitelikli personelimizle, size ve bütçenize en uygun çözümler sunmaktayız.


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret78144
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası